środa, 29 marca 2017

Tajlandia cz. 1- Sukhothai


Plany na zimowe wakacje były zupełnie inne, ale dzięki temu, że organizujemy sobie wszystko sami możemy sobie pozwolić na pełną spontaniczność i elastyczność planów.

Ponieważ bilety lotnicze do Bangkoku mieliśmy kupione wcześniej, więc zamiast w Birmie spędziliśmy wspaniałe wakacje w Tajlandii. Były one zupełnie inne niż poprzednie azjatyckie wyprawy. Spędziliśmy je bez pośpiechu, wręcz leniwie a wcale nie mniej atrakcyjnie.
Nasza przygoda z Tajlandią zaczęła się wizytą w Sukhothai. W XII – XIV wieku była to stolica Królestwa Sukhothai. Do dziś zachowały się ruiny świątyń i pałacu królewskiego.

Pięknie położony Park Archeologiczny wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się kilka kilometrów od nowego miasta, z bardzo łatwym dojazdem. Po terenie parku najlepiej poruszać się wynajętym za grosze rowerem. Zwiedzanie na własnych nogach może okazać się zbyt męczące, bo cały kompleks jest dość rozległy.

Rowery może nie wyglądają specjalnie zachęcająco, ale przygotowane są doskonale i komfort jazdy nie pozostawia wiele do życzenia.
Ktoś kto wcześniej widział świątynie Angkoru (tak jak my) nie powinien oczekiwać równie okazałego kompleksu, ale nie rozczaruje się gdyż malownicze otoczenie, dobrze zachowane ruiny i dobrze przygotowane ścieżki powodują, że godziny spędzone na zwiedzaniu wydają się być doskonale spędzonym czasem a wrażenia są niezwykle pozytywne.


To był niezwykle pozytywny początek naszej tajskiej przygody. A postaci Buddy w różnych ujęciach działały na mnie niezwykle kojąco. 


6 komentarzy:

 1. Tak zupełnie odmienna od naszej architektura, kultura no i oczywiście klimat😊 Bardzo ciekawa podróż wirtualna dla mnie się zaczęła. Czekam na wìęcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęliśmy od miejsca niezwykłego, ale reszta też była ciekawa, choć zupełnie już inna

   Usuń
 2. Wspaniała wyprawa . Chyba chętnie przeszłabym na buddyzm ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też miewam takie myśli o buddyzmie.

   Usuń
 3. Oj piękne. My dojrzewamy do wschodnich zimowych wakacji, a Twoje zdjęcia znowu kuszą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dojrzewajcie szybciej, szkoda czasu na dojrzewanie, tam jest tak pięknie i ciepło ;)

   Usuń