sobota, 20 grudnia 2014

Asiu i Marku buziaki dla Was :)


Kiedy zakładałam bloga nawet przez myśl mi nie przyszło, że doświadczenia z nim związane będą tak różnorodne i tak miłe.
Dzięki blogowi poznałam wielu wspaniałych ludzi, niektórych tylko wirtualnie innych również realnie. Sama jak się okazuje bywam rozpoznawana przez pryzmat tego co piszę i co pokazuję. Nie mam wielkiej rzeszy wiernych czytelników, ale nigdy o ich ilość mi nie chodziło.
Wiem, że zaglądają do mnie Asia i Marek, Artyści ceramicy, których życie rzuciło w piękne rejony Dolnego Śląska (choć niestety mocno podupadłe w ostatnich dekadach), zmusiło do zarabiania na chleb nie tylko sztuką, ale serce artysty niezależnie od tego z czego żyje zawsze pozostanie artystyczne i wrażliwe.
Kiedy rok temu przypadkiem poznaliśmy się w życiu realnym sporo rozmawialiśmy o kotach i pomaganiu im. Sami mają całe stadko kocich istotek, którym zbudowali ciepłe miejsce do bytowania (nawet nie wiecie jak przydatna może być stara lodówka) karmią je, sterylizują, leczą a przede wszystkim kochają. Może dlatego powstała między nami nić porozumienia a przestrzeń wypełniły ciepłe uczucia i sympatia.
Asia i Marek postanowili, że ich następne prace będą ściśle związane z kotami, a jako, że są doskonałymi obserwatorami i znają kocią naturę, to stworzyli kolekcję kocich figurek jakby z życia kociego wziętych. Ba, nawet twierdzą, że stałam się inspiracją do powstania tej kolekcji. Wiele to dla mnie znaczy.
O figurkach wcześniej wiedziałam, nawet na kiermaszu w Kryształowicach nabyłam dwie z serii, ale nigdy nie sądziłam, że doczekam dnia kiedy listonosz przyniesie mi paczkę, w której pięknie zapakowana będzie cała kolekcja kotów. Jakby mało było tego dołączona była do tego karteczka z życzeniami, ale nie byle jaka, też artystyczna a i życzenia piękne, ciepłe i bardzo miłe od każdego z tej pary z osobna J
Asiu, Marku bardzo Wam dziękuję za piękny prezent i za pamięć oraz wiele dobrych słów jakie usłyszałam od Was na swój temat.
Równocześnie życzę Wam spełnienia marzeń, życia dającego satysfakcję i radość płynącą z każdego dnia. Wesołych Świąt!!!

Buziaki wielkie!!!!

A tu relacja z rozpakowywania prezentu, jak widać nie tylko ja byłam bardzo zainteresowana zawartością paczki, inni też 


A tu kubeczki, które w pracowni Asi i Marka powstały wcześniej, mnie zachwycają. Z resztą nie tylko mnie, na aukcji zorganizowanej przez Fundację Kocie Życie osiągnęły cenę 140 złotych. Mam nadzieję, że bezpiecznie dotarły do dobrej duszy, która je wylicytowała.
15 komentarzy:

 1. Na szczęście że są osoby które zaskakują tak przyjemnie. A kubki mnie rozbroiły.
  Pozdrawiam serdecznie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kubeczki faktycznie czadowe, a ludzie często mnie pozytywnie zaskakują :)

   Usuń
 2. Są w naszym życiu momenty, dla których warto żyć :)) Dają nam wiarę w ludzi, jakieś ciepełko,wewnętrzną radość ... i to chyba był taki moment :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ cudne wyroby , a taką kolekcję kotów to jeszcze nie widziałam...
  Piękne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałaś bo to nowa kolekcja i nie wiem jak i gdzie się pojawi w większej ilości :) Faktycznie są piękne!!!

   Usuń
 4. Witaj serdecznie, trafiłam tu przypadkiem i nie mogę się nasycić , wspaniały blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj również, rozgość się goście zawsze są tu mile widziani :)

   Usuń
 5. mam i ja:-) nawet znalazłam już półeczkę bez dostępu kotonów.
  jaka piękna promocja, szkoda, że Rz- Z nie mają strony, hmmm.
  (nie znalazłam?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja jeszcze dumam gdzie i jak, ale na widocznym miejscu być muszą ;) strony i ja nie znalazłam :)

   Usuń
 6. Basiku, czyli przyjaciele kotów są naszymi przyjaciółmi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, a tak w ogóle autorzy kolekcji zawitali do Kromnowa i może nawet miałaś okazję ich poznać nie wiedząc o ich talentach, natomiast Twoje wszyscy doceniają oglądając moje kolczyki które wyszły spod Twoich zdolnych rąk

   Usuń
 7. Kolekcja kocia wspaniala !!!!
  Oryginalna :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjne te koty! Ogromnie mi się podobają - są takie oryginalne, z jednej strony przyjmują prawdziwie kocie pozy, z drugiej pozostawiają pole wyobraźni.
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń